Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dobrodošli na NS Auto Forum!

Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Ciscenje dizni  (Read 9360 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

milutin

• Administrator
  • *
    • Punto HGT
Ciscenje dizni
« on: February 15, 2008, 01:44:34 PM »

Hteo bih da cistim dizne, ne onim ultrazvukom ili cime vec, vec normalno - mehanicki, da li znate gde bih to mogao da odradim, neki servis da mi preporucite....?

Glogi

• Senior Member
  • *
Re: Ciscenje dizni
« Reply #1 on: February 16, 2008, 12:39:36 PM »

ja bi ti preporucio da odes negde da ti prikopcaju na Wynn's,ako se tako pise i ociste ti sve,oko 30 eur izadje,meni su na passatu to radili,i auto se bukvalno preporodio
"BMW ima veliku manu a to je "zadnja vuca". Kad ti dodje zima i sneg vozices u gepeku betonske blokove ili dzak cementa jer guza od BMW-a seta ko luda kad je kisa,a kamoli sneg.... A,svaki deo ti je ZA BMW-a da te glava zaboli,o potrosnji goriva da nepricamo..... "

Milan

• Regular Member
  • *
« Reply #2 on: February 16, 2008, 02:35:19 PM »

@milutin
dizne za tvoj auto uopste nisu skupe, komad je ispod 20e tako da ti je najbolje resenje da uzmes nove!

milutin

• Administrator
  • *
    • Punto HGT
« Reply #3 on: February 16, 2008, 04:45:51 PM »

Znam, rekose mi od 18 do 25 eura, ali ja bih onako na svoju ruku probao prvo sa ciscenjem, mislim da ce biti dovoljno....
Hvala Glogi, mislim da sam video negde u telefonoteci pa cu pogledati....kazi mi...gde si ti to radio....u kom servisu...?

basara

• Hero Member
  • *
  • Vorsprung durch Technik
    • BNL SYSTEMS
« Reply #4 on: February 16, 2008, 05:33:18 PM »

ja bi ti preporucio da odes negde da ti prikopcaju na Wynn's,ako se tako pise i ociste ti sve,oko 30 eur izadje,meni su na passatu to radili,i auto se bukvalno preporodio

Ja sam to radio i osetio sam razliku. Mislim da je bilo oko 60€ za 6 dizni.
2 čišćenja.

...ali ako su nove dize toliko, nemoj da razmisljas, kupi novo

milutin

• Administrator
  • *
    • Punto HGT
« Reply #5 on: February 16, 2008, 08:05:06 PM »

Da jesu, ali nazalost zvao sam 2 servisa i oni kazu da bi trebalo prvo da izmerimo kompresiju....bla bla bla pa ako nije to, ventili, klip bla bla i dodjosmo na kraju do Cubi servisa i obrade glave- polako ljudi....merenje kompresije 50 evrica....i jos stosta a nije mi toliko o glavu
A ja samo hteo da ocistim dizne, samo zato sto pri paljenju malo dimi....a ja ne volim to i hocu da se resim toga i zato odlucio da na svoju ruku samo ocistim dizne...225000km, nikada nisu ciscene, ne smem ni da pomislim sta im je d2 ucinio...
Stvarno mislim da ce ciscenje biti dovoljno...! 

Viper

• Regular Member
  • *
  • http://www.youtube.com/watch?v=ICwSpOY7Bqg
« Reply #6 on: February 16, 2008, 08:50:52 PM »

Nazovi autoservis Radin u Kacu ja sam kod njega radio ciscenje dizni na Alfi i zadovoljan sam

Davor Radin 0641410293
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed

Milan

• Regular Member
  • *
« Reply #7 on: February 17, 2008, 12:12:31 AM »

i sam kazes da ima 225000km predjenih. red bi valjda bio da ga obradujes novim diznama  :mig:

milutin

• Administrator
  • *
    • Punto HGT
« Reply #8 on: February 17, 2008, 12:21:59 AM »

Dobro, to stoji.... :jeste:   Sutra moram da okrenem par telefona pa cu videti sta cu....
Hvala drugari....!

deliradivoje

• Junior
  • *
« Reply #9 on: February 17, 2008, 11:27:24 AM »

e sto se tice tvoje odluke ona je za postovanje.ti procenio i odlucio da ocistis dizne isto kao i ja na omegi.kao pitao ovog onog (sve amateri) i dem ja sredim dizne a one nisu bile u pitanju vec regulator pritiska goriva.pa onda kupi jos i njega al nema veze posle je palio bolje od novog auta, jedino sto sam na svoju odluku puko vise par nego sto je bilo potrebno a ja vidim da ti to bas i nebi pa zato nadji majstora koji je extra i stoji iza svoje dijagnoze.

Glogi

• Senior Member
  • *
« Reply #10 on: February 17, 2008, 12:48:15 PM »

Znam, rekose mi od 18 do 25 eura, ali ja bih onako na svoju ruku probao prvo sa ciscenjem, mislim da ce biti dovoljno....
Hvala Glogi, mislim da sam video negde u telefonoteci pa cu pogledati....kazi mi...gde si ti to radio....u kom servisu...?

ja sam radio u bg kod Curcica,kad mi je cipovao........kad je seo pre chipa odmah je video da auto ide dosta slabije,nego sto bi trebao,a takvog nije mogao da ga chipuje,pa ga je preporodio chiscenjem dizni na taj nacin
"BMW ima veliku manu a to je "zadnja vuca". Kad ti dodje zima i sneg vozices u gepeku betonske blokove ili dzak cementa jer guza od BMW-a seta ko luda kad je kisa,a kamoli sneg.... A,svaki deo ti je ZA BMW-a da te glava zaboli,o potrosnji goriva da nepricamo..... "

Boda Tajson

• Regular Member
  • *
    • Lanos 1.6
    • SerbianMeteo.com
« Reply #11 on: September 07, 2009, 07:19:22 AM »

Da ne otvaram novu temu. Gde odvesti auto na ciscenje dizni u NS i koliko uopste traje ta procedura. Ako je bitno u pitanju je Lanos 1.6
kjlahgfkjlhfdgbsksgb

stef

• President
  • *
    • yugofanclub
« Reply #12 on: September 07, 2009, 10:09:47 AM »

Ja radio to kod Djoleta na Telepu.Kod nas je ciscenje dizni najnormalnija srvar zbog loseg goriva. Milutine,ko ti je trazio za merenje kompresije 50e?
Kako ćete prepoznati Sremca na auto-putu?
Svi voze - on tera!!! :)

Vule

• VIP Member
  • *
    • Brava Eco Friendly
    • NS Auto Forum
« Reply #13 on: September 07, 2009, 10:40:32 AM »

I koliko ti je Djole naplatio čišćenje? Pitam zbog ovog Punta, pretpostavljam da bi valjalo da ga oteram na jedno čišćenje :)
“I’d rather lose by a mile because I built my own car than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don’t let someone else write the book.”

stef

• President
  • *
    • yugofanclub
« Reply #14 on: September 07, 2009, 12:24:53 PM »

Zaboravio sam, proslo leto sam radio, saznacu ti cenu.Nije samo to radio, pa sam zaboravio po stavkama sta i koliko.
Kako ćete prepoznati Sremca na auto-putu?
Svi voze - on tera!!! :)

Pages: [1] 2   Go Up